Wygodna deska do prasowania

Żelazko parowe to wspaniały wynalazek! Odkąd stałam się szczęśliwą posiadaczką tego sprzętu, prasowanie stało się jedną z moich ulubionych czynności domowych. To, nad czym czasami spędzałam długie godziny, nieustannie walcząc z zagnieceniami, stało się przyjemnością. Ze zgrozą myślę o moim starym żelazku. Nie chciałabym do niego wracać. 

Nie ma to jak żelazko parowe! 

deska do żelazek parowychKiedy popsuło się moje stare, wysłużone żelazko, nie byłam tym faktem zachwycona. W dodatku odmówiło posłuszeństwa w takim momencie, w którym piętrzył się jeszcze pokaźny stosik świeżo upranej odzieży. Na szczęście sytuację uratowała sąsiadka, pożyczając mi swoje żelazko. Nie myślałam, że ta prosta przysługa będzie mieć długofalowe konsekwencje. Dostałam bowiem do rąk żelazko parowe, z którym wcześniej nie miałam do czynienia. Doświadczyłam wtedy tego, że prasowanie może być przyjemne. Dokończenie pracy zajęło mi dosłownie chwilę. Niczego nie musiałam poprawiać, każda rzecz wyglądała idealnie. Nawet koszule, z którymi zwykle długo się męczyłam. Postanowiłam zainwestować w taki sprzęt. Wyglądał solidnie, spodziewałam się, że będzie mi służył przez lata. Ale przedtem chciałam jeszcze porozmawiać na ten temat z sąsiadką. Chciałam zapytać między  innymi, czy istnieje specjalna deska do żelazek parowych. Udałam się więc oddać żelazko i zasięgnąć potrzebnych informacji.

Dowiedziałam się, że deska powinna być stabilna i szeroka, aby prasowanie było komfortowe. Dobrze, jeśli daje duże możliwości dopasowania wysokości – tak by można było wykonywać prace zarówno na stojąco, jak i siedząc na krześle. Sąsiadka w pełni podzielała moją opinię o żelazku parowym. Sama używała go już od kilku lat. Nie zwlekając, pobiegłam dokonać potrzebnego zakupu i od tej chwili cieszę się z niego niezmiernie!