System rusztowań przyściennych Plettac

 

Prace na wysokości podczas robót budowlanych są na porządku dziennym. W ten branży istnieje bardzo wiele rodzajów zadań, które wymuszają zastosowanie odpowiednich narzędzi pozwalających na wykonywanie takiej pracy. Do takich zadań z pewnością należą prace związane z termomodernizacją wysokich obiektów budowlanych. Jedną z firm, która oferuje rusztowania przyścienne jest firma Plettac. 

Bezpieczne podesty robocze

plettac sl 70Nowoczesne rusztowania są wykonywane z aluminium lub lekkich kształtowników stalowych. Jednym z bardzo popularnych systemów stosowanych przez firmy budowlane jest system Plettac SL 70. Posiada on wszystkie niezbędne do wykonywania prac elementy zapewniające bezpieczeństwo znajdujących się na podestach roboczych pracowników. Bardzo dobrze przemyślany jest system kotwienia lekkiej konstrukcji tymczasowej do ściany – łączniki są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiału, a dzięki niewielkim przekrojom nie niszczą elewacji. Dzięki temu, że ramy systemu Plettac są bardzo lekkie, dzięki czemu z łatwością wykonuje się ich montażu.Z łączeniem poszczególnych ram bez problemu poradzi sobie dwóch pracowników. Dzięki stężeniom poprzecznym całe rusztowanie przyścienne zachowuje jeszcze większą stabilność podczas wykonywania czynności roboczych, wciągania na wysokie podesty robocze materiałów budowlanych i narzędzi oraz bezpieczne wchodzenie i schodzenie pracowników.

Podesty robocze na tym rusztowaniu posiadają bardzo dużą powierzchnię, która pozwala na stabilne wykonywanie swoich obowiązków. Antypoślizgowe profilowanie podestów oraz profili jest bardzo korzystne, szczególnie dlatego, że roboty budowlane często wiążą się z wykorzystaniem dużej ilości wody – zapewnia większy komfort poruszania się robotników poprawiając ich bezpieczeństwo.