Specjaliści od problemów z włosami

Nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez naturę i nie posiada pięknych i gęstych włosów. Najczęstszymi problemami są zbyt szybko przetłuszczające się włosy, wypadające i bardzo rzadkie. Taką czuprynę można leczyć u trychologa.

Kto korzysta z usług specjalisty od włosów?

specjalista od włosówTwory będące produktem naszego naskórka są bardzo wrażliwe na zmiany zachodzące w organizmie. Mowa tu szczególnie o włosach, które potrzebują stałego zastrzyku witamin i minerałów, aby mogły zdrowo rosnąć. Specjalista od włosów pracuje w gabinecie trychologicznym i leczy większość chorób dotykających skórę na głowie. Do trychologa przychodzą najczęściej pacjenci, którzy nie mogą sobie poradzić ze zbytnim wypadaniem włosów, lub różnymi schorzeniami dotykającymi tą część ciała. Nie zawsze domowe sposoby mogą sobie poradzić z łupieżem, czy łysieniem, dlatego wizyta u specjalisty jest wtedy jedynym ratunkiem. W gabinecie wykonywane jest szczegółowe badanie skóry głowy specjalną kamerą z możliwością dużego powiększenia. Dzięki niej jest on w stanie zauważyć wszystkie zmiany powodujące problemy zdrowotne. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest tłusty łupież, który przykleja się do powierzchni skóry i uniemożliwia wzrost włosów. Specjaliści zalecają wtedy intensywne oczyszczanie skóry głowy, a w ekstremalnych warunkach także stosowanie odpowiednich antybiotyków miejscowo. Włosy nie będą silne i lśniące jeżeli skóra głowy będzie zaniedbana, bo to od niej się zaczyna wzrost zdrowych włosów, które mogą żyć nawet kilka lat.

Wizyty w gabinetach trychologicznych są odpłatne i bardzo popularne wśród kobiet, bo one od razu zauważają nawet najmniejsze zmiany, które mogą niepokoić. Jeżeli wypadanie włosów utrzymuje się dłużej niż dwa, trzy miesiące, należy się udać do specjalisty.