Prąd z paneli fotowoltaicznych

Jestem zagorzałą ekolożką. Dbam o to, żeby wszystko w moim domu było ekologiczne i energooszczędne. Miałam trochę odłożonej gotówki i oszczędności, dlatego uznałam że dobrze będzie je zainwestować w panele fotowoltaiczne. Taka inwestycja bardzo szybko się zwraca, a poza tym bardzo podobała mi się opcja posiadania niezależnego i ekologicznego źródła prądu.

Poszukiwania firmy fotowoltaicznej z Bydgoszczy

fotowoltaika bydgoszczMusiałam tylko znaleźć odpowiednią firmę fotowoltaiczną, która się tym zajmie. Poszukiwania takiej firmy zaczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: fotowoltaika bydgoszcz i zaczęłam przeglądać oferty. Spodobała mi się oferta jednej firmy. Wyglądała na bardzo profesjonalną i fachową. W ramach współpracy z firmą otrzymywałam profesjonalny audyt energetyczny. Na jego podstawie firma dokonywała indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej. Projekt ten brał pod uwagę nie tylko ilość prądu jaką zużywam, ale także rodzaj i kąt nachylenia dachu mojego mieszkania. Razem z projektem otrzymywałam również wycenę instalacji. Chodziło o to, aby projekt instalacji był jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu instalacja jest w stanie wygenerować odpowiednią ilość prądu do potrzeb gospodarstwa domowego. W ramach współpracy z tą bydgoską firmą, mogłam otrzymać również pomoc przy wypełnieniu dokumentacji o dofinansowanie unijne do instalacji fotowoltaicznych. Postanowiłam skorzystać z oferty.

Udałam się do siedziby firmy i podpisałam umowę na audyt i projekt instalacji. Projekt i wycenę otrzymałam już po kilku dniach. A kilka tygodni później mogłam cieszyć się wydajnym i ekonomicznym prądem uzyskanym z paneli słonecznych. Dzięki temu, że udało mi się otrzymać dofinansowanie na instalację jej koszt, który musiałam ponieść był niewielki.