Pozyskiwanie energii ze Słońca

Ludzkość od zawsze marzyła o tym by można było produkować energię zupełnie za darmo. Odnawialne źródła energii od bardzo dawna są na wyciągnięcie ręki ale musiało minąć sporo czasu zanim nauczyliśmy się taką energię pozyskiwać. Obecnie szczególnie popularne są takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, kolektory solarne czy też pompy ciepła.

Wydajne panele fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaiczne łódźW naszym klimacie mamy ten komfort, że przez wiele miesięcy w roku możemy liczyć na dość dużo słonecznych dni. Oznacza to dla nas nie tylko to, że będziemy mieć lepszy nastrój ale również dzięki temu możemy spodziewać się, że instalacje fotowoltaiczne, w które zainwestowaliśmy będą działać bardziej wydajnie. Jeśli chodzi o kwestię jaką są instalacje fotowoltaiczne Łódź jest miastem, w którym każdy z Państwa może bardzo szybko znaleźć sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się zarówno sprzedawaniem paneli generujących energię elektryczną jak również i ich montażem. Wbrew pozorom zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie jest kwestią bardzo prostą. Musimy koniecznie posiadać wiedzę co do tego, która strona naszego domu jest bardziej naświetlona przez promienie słoneczne. Jeśli zamontujemy nasze panele w miejscu gdzie dostęp do tych promieni jest nikły to niestety nigdy nie wykorzystamy pełnego potencjału naszej instalacji. Oprócz paneli fotowoltaicznych dość często słyszy się o inwestowaniu w kolektory solarne.

Wbrew pozorom panele solarne to nie jest to samo co panele fotowoltaiczne. Jedne i drugie bazują w oparciu o promienie słoneczne ale zupełnie do innych celów je wykorzystują. Te pierwsze są stanie przerabiać energię słoneczną w ciepło, którym podgrzewana jest woda użytkowa. Natomiast w przypadku paneli fotowoltaicznych jest tak, że zamieniają one fotony w prąd.