Porcelana prosto z Polski

Firmy produkujące porcelanę w Polsce to nie rzadkość. Mamy tutaj bardziej lub mniej znane zakłady zajmujące się tego typu wyrobami, jednak jedną z popularniejszych i znanych Polakom marek będzie porcelana z Lubiany, o której warto dowiedzieć się kilka słów.

Zakład Porcelany Stołowej Lubiana

porcelana lubianaDnia 1 września 1969 roku swoją działalność rozpoczęła firma Lubiana jako przedsiębiorstwo jednozakładowe. Dopiero 31 marca 1992 roku porcelana Lubiana zyskała miano jednoosobowej spółki akcyjnej Skarbu Państwa, która to w 1995 roku została wniesione przez Skarb Państwa do funduszy inwestycyjnych. Warto wspomnieć o tym, iż w kolejnych latach firma rozrastała się dzięki przejęciu akcji dwóch innych firm produkujących porcelanę, co uczyniło ją największą wytwórnią porcelany w Europie. O jakości porcelany świadczą różne nagrody zdobyte na przestrzeni lat takie jak Światowa Firma 2016 albo Lider Konkurencyjności 2017. Ciekawostką jest to, iż roczny potencjał produkcyjny zakładu to około 20 000 ton rocznie. Firma może pochwalić się 35 fasonami porcelany, ogromnym wyborem kształtów oraz jeszcze większa ilością dekoracji. W związku z tym firma jest w stanie zaspokoić potrzeby wielu klientów w Polsce i na świecie. Przedsiębiorstwo stale udoskonala sposoby produkcji, aby proces produkcji był jak najbardziej nowoczesny i sprawny, co zapewnia wyższą jakość i ilość towaru. Zwiększa to również szansę na eksportowanie naszych rodzimych towarów za granicę.

Polska porcelana Lubiana to największa firma zajmująca się produkcją porcelany w Europie. Zaskakuje szerokim wyborem fasonów, kształtów i dekoracji co pozwala klientowi na wybranie idealnej zastawy stołowej. Warto zapoznać się z oferowanymi przez nich opcjami, gdyż wyroby są bardzo dobre jakościowo.