Popularne samochodziki dla maluchów

Rozwój dziecka przebiega etapowo, najpierw uczy się raczkować, potem siadać, a na końcu chodzić. Kiedy opanuje te umiejętności do perfekcji, to zaczyna biegać i sprawia mu to wielką frajdę. Możemy mu pomóc w rozwoju specjalnym jeździkiem.

Jak wyglądają samochodziki do odpychania nóżkami?

samochodzik do odpychania nogamiKiedy maluchy stawiają pierwsze kroki mają najczęściej około roku. Kiedy maluch się oswoi z tą umiejętnością, to z ochotą skorzysta z pomocy jaką są popularne jeździki dla najmłodszych dzieci. Może to być samochodzik do odpychania nogami, na którym może siedzieć dziecko w wieku około szesnastu miesięcy. Na takim pojeździe maluch ćwiczy nóżki i oswaja się z pozycją jaką będzie przyjmował na tradycyjnym rowerku. To doskonała zabawka, która zachęca dziecko do ruchu i rozwija jego mięśnie. Zanim maluch nauczy się samodzielnie odpychać, można mu pomóc, przez prowadzenie samochodziku za pomocą specjalnego drążka teleskopowego, który znajduje się za plecami dziecka. Samochodzik ma stabilne, szerokie siedzisko i oparcie, a z przodu najczęściej kierownicę, której może się trzymać. Dla najmłodszych milusińskich samochodziki są wykonane z tworzywa sztucznego, które jest lekkie o wytrzymałe. Może na nim jeździć dziecko do wagi dwudziestu dwóch kilogramów. Aby umilić dzieciom jazdę, jeździk został wyposażony w klakson i parę przycisków na kierownicy, wydających interesujące dźwięki dla każdego malucha. Samochodziki są kopiami tych występujących bajkach, albo przypominają pojazdy jeżdżące po ulicach miast. 

Tego typu zabawki kupimy w większości dobrych sklepach z artykułami dla dzieci. Samochodziki są podzielone że względu na wiek malucha i jego wagę. Każde dziecko na pewno się ucieszy z takiego prezentu, na którym będzie mogło się odpychać nogami nawet w domu.