Niezastąpiona w pracach remontowych wiertarko-wkrętarka

Każdy domowy majsterkowicz jak też i profesjonalny stolarz czy budowlaniec powinien zaopatrzyć się w zestaw elektronarzędzi. Są to między innymi pilarka, wiertarka oraz szlifierka kątowa. Jednak najważniejszym sprzętem, który jest niezbędny w każdym warsztacie i garażu jest wiertarko-wkrętarka. Dzięki niej każda praca w domu i na podwórku przebiegnie sprawnie i dokładnie.

Zalety uniwersalnej wiertarko-wkrętarki hitachi ds10dal

uniwersalna hitachi ds10dalSpośród wielu producentów niezastąpionych wiertarko-wkrętarek wyróżnia się znana japońska marka Hitachi, która posiada w swoim asortymencie kilka modeli tego typu elektronarzędzi. Jedną z najpopularniejszych jest uniwersalna hitachi ds10dal. Zasilana akumulatorowo wiertarko-wkrętarka z napięciem 10,8 V doskonale sprawdzi się przy wierceniu otworów w drewnie oraz stali. Czas pracy baterii trwa około 2 godziny. Pozwala to na komfortową, długą pracę bez kabla. Dodatkowo dzięki niewielkiej wadze 1 kg i długości 17cm jest bardzo poręczna i można nią pracować jedną ręką. Elektronarzędzie posiada dwa biegi. Pierwszy z nich osiąga prędkość do 350 obrotów na minutę, natomiast drugi nawet do 1300. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest posiadanie przez niego 22 stopniowej regulacji obrotów. Pozwoli to na przewiercenie nawet najtwardszego materiału. Natomiast odpowiedni przełącznik pozwala zarówno na wkręcanie jak i wykręcanie wkrętów.

Hitachi ds10dal  posiada praktyczne opakowanie. Wygodna walizka transportowa, w którą jest spakowana przyda się zarówno do przewożenia sprzętu, jak i do jego przechowywania w warsztacie czy garażu. Do zestawu producent dołącza dodatkową baterię Li-Ion, niezbędną ładowarkę oraz bit. Niektórzy z dystrybutorów sprzedają w zestawie także funkcjonalną latarkę, która zasilana jest takim samym akumulatorem.