Liniowy siłownik elektryczny – co to takiego?

Generalnie siłowniki są urządzeniami mechanicznymi lub elektromechanicznymi, które zapewniają kontrolowane i czasami ograniczone ruchy lub pozycjonowanie, które są obsługiwane elektrycznie, ręcznie lub za pomocą różnych płynów, lub powietrza. Dwa podstawowe ruchy są liniowe i obrotowe.

Siłownik elektryczny przekształca energię elektryczną

siłowniki elektryczneZasadniczo siłowniki liniowe przekształcają energię w ruchy liniowe, zwykle do zastosowań związanych z pozycjonowaniem, i zwykle mają funkcję popychania i ciągnięcia. Niektóre siłowniki liniowe nie są zasilane i obsługiwane ręcznie za pomocą obrotowego pokrętła lub pokrętła. Siłowniki obrotowe przetwarzają energię, aby zapewnić ruch obrotowy. Typowym zastosowaniem jest sterowanie różnymi zaworami, takimi jak zawory kulowe lub zawory motylkowe. Każdy typ siłownika ma wersje dla różnych konfiguracji mocy i są dostępne w wielu stylach i rozmiarach w zależności od zastosowania. Siłowniki liniowe łańcuchowe zapewniają sztywne łańcuchy ruchy pchające i ciągnące. Liniowe siłowniki elektryczne są zasilanymi elektrycznie mechanicznymi siłownikami liniowymi składającymi się z silników, prowadnic liniowych i mechanizmów napędowych, które są używane do przekształcania energii elektrycznej w przemieszczenie liniowe poprzez przeniesienie mechaniczne, elektromagnetyzm lub rozszerzalność cieplną w celu zapewnienia ruchu pchania / ciągnięcia w linii prostej . Kluczowe specyfikacje obejmują zamierzone zastosowanie, typ napędu, typ silnika, konfigurację montażu, a także inne wymiary fizyczne i charakterystyki elektryczne.

Zasadniczo elektryczne siłowniki liniowe są stosowane przede wszystkim w aplikacjach automatyzacyjnych, gdy element maszyny, narzędzie itp. Wymaga kontrolowanego ruchu do określonej pozycji. Są stosowane w wielu branżach, w których potrzebne jest pozycjonowanie liniowe.