Legowiska dla York Shih Tzu

 

Decydując się na posiadanie w domu psa, musimy mu wygospodarować miejsce do spania i jedzenia. Jak wiadomo każdy zwierz będzie chciał przebywać blisko swojego pana, ale trzeba go od samego początku uczyć gdzie jest jego miejsce.

Jakość legowiska dla małego psa

legowisko dla shih tzuMały piec stwarza mniejsze problemy niż duży, ważący nawet ponad trzydzieści kilogramów. Przede wszystkim zabiera mniej miejsca i mniej je. Wielu właścicieli śpi w swoich łóżkach razem ze swoimi pupilami, szczególnie jeżeli są to rasy o niewielkich rozmiarów. Jednak jeżeli nie chcemy mieć sierści psa w łóżku, to najlepiej kupić legowisko dla Shih Tzu. Jest to specjalne posłanie dla małych psów, które możemy położyć na podłodze, kanapie, czy na parapecie. Legowisko może być w firmie wysokiego materaca z podwyższonymi brzegami, w które piesek może się wtulić. Jest ono wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają psu komfort. Spod legowiska został wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej, która dopasowuje się do kształtu ciała. Niektóre modele legowisk posiadają wypełnienie z silikonowych kuleczek, które są wyjątkowo elastyczne. Dla małych psów posłania mają kształt kwadratowy, okrągły, lub prostokątny. Od spodu legowisko jest podszyte nieprzemakalnym materiałem, żeby zabezpieczyć je przed wilgocią. Całe posłanie jest pokryte zamykanym na zamek pokrowcem, który w razie potrzeby można zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni Celsjusza. Posiada on działanie antystatyczne dlatego łatwo z niego usuwać sierść.

Właściciele małych psów często noszą je w specjalnych torbach oraz pozwalają spać wszędzie tam gdzie mają ochotę. Zakup legowiska jest konieczny, bo piesek sue do niego przyzwyczai i już zawsze tam będzie spał i odpoczywał.