Kociątko i specjalna bezbożowa karma

 

Jakiś czas temu nabyliśmy kota z jednej z lepszych hodowli w Polsce. Uwielbiałam kociaki i zawsze pasjonowałam się ich stylem życia. Znałam wszystkie rasy i kryteria diagnostyczne przy udzielaniu kotom statusu championa. Było to jedno z moich największych zainteresowań i poświęcałam się temu bez reszty.

Najzdrowsza karma bez zboża dla kiciusia

zdrowe karmy bezzbożowe dla kotówJakiś czas później, sama mogłam sobie pozwolić na kota. Był to dla mnie bardzo ważny moment w życiu. Postanowiłam, że będę dbać o niego jak o oczko w głowie. Kupowałam dla niego tylko zdrowe karmy bezzbożowe dla kotów, żeby mieć pewność, że dbam o jego prawidłowe odżywianie się. Zboże jest zbędne dla kotów, najlepiej stawiać na karmę, która zawiera więcej składników potrzebnych dla naszych kocich przyjaciół. Mój kot był wielbicielem łososia i karma którą kupowałam, zawierała go dużo w składzie. Lubił też karmę z wątróbką drobiową. Jednak najbardziej lubił ryby. W końcu od lat powiada się, że ulubiony pokarm kota to ryby i mleko. Z mlekiem różnie to bywa, bo może szkodzić, jeżeli nie jest odpowiednio przygotowane, natomiast ryby takie jak pstrąg, łosoś, śledź, doskonale wpływają na odporność naszego podopiecznego i jego zapas energii. Koty to leniuchy, jednak czasami też lubią sobie pobiegać i musimy sprawić, że tak je odżywimy, że będą miały siłę na swobodne hasanie w przerwach od wylegiwania się na kanapie. Mój kotek to na razie mały kociak więc tej energii ma wyjątkowo dużo jeszcze póki co.

Karma kotkowi bardzo smakuje i nie żałuję wydanych pieniędzy, ponieważ nawet pani weterynarz stwierdziła, że dokonałam dobrego wyboru. Kotkowi zrobiono badania diagnostyczne i okazało się, że rozwija się w normie, a nawet wszystkie wyniki ma w idealnych ramach. Bardzo mi ulżyło, gdy zobaczyłam te wyniki.