Klocki w ekonomicznej wersji

Każdy, kto ma dzieciaka w domu wie, jak często poruszany jest temat zabawek. Liczne reklamy i promocje, skutecznie działają na wyobraźnie dziecka, które potem próbuję zachęcić rodziców na zakup określonej zabawki lub zestawu. Sęk w tym, że te zabawki nie zawsze mieszczą się w granicach przystępnej ceny i często te najbardziej pożądane marki zabawek wśród dzieci to również te najdroższe. Wielu rodziców pyta samych siebie: jak uszczęśliwić dziecko przy mniejszym nakładzie finansowym.

Tańsza wersja popularnych klocków

klocki ala legoDobrze wiadomo, że chłopcy kochają samochody, żołnierzyki i inne zbliżone tej tematyce zabawki. Natomiast wiele dzieci (również dziewczynek) kocha układanki. Mózg małego człowieka w fazie rozwoju pragnie tworzyć, budować i kreować nowe figury, kształty i inne wymyślne twory. Ograniczać może wyobraźnia, no i ilość dostępnych elementów. Tu najlepiej sprawdzają się klocki, ponieważ ich zaprojektowanie pozwala na dopasowanie ze sobą klocków w niemal dowolnej kombinacji. Dostępne są popularne zestawy z dużą ilością części o różnych wzorach i kolorach. Producenci zachęcają także zestawieniami ze smokami, samochodami lub przeróżnymi budowlami jak zamki czy pałace. Do zestawu można nabyć miecze, silniki do samochodów lub specjalne unikatowe figurki, które znane są z filmów i bajek. Jednak ponownie pojawia się kwestia ceny, która jest zbyt wysoka jeżeli chodzi o oryginał. Na szczęście istnieje alternatywa, ponieważ za niemal połowę ceny można mieć klocki ala lego, które sprawdzą się równie dobrze i mają ciekawy wachlarz rozwiązań konstrukcyjnych.

W życiu warto stawiać na oryginał, jednak gdyby spojrzeć na to, że dziecko już za chwilę wyrośnie z zabawek, to będzie można z czystym sumieniem zaoszczędzić, a odłożoną gotówkę zainwestować w rzeczy na prawdę ważne dla naszej pociechy.