Jakie właściwości ma miód nawłociowy?

Ten płynny nektar kwiatów to prawdziwe bogactwo dobroczynnych właściwości. Jest wiele odmian tego specyfiku Jedną z takich odmian jest miód nawłociowy. Jest to bardzo rzadka odmiana miodu o bardzo korzystnych dla naszego zdrowia właściwościach.

Miód nawłociowy i jego działanie

miód nawłociowy bioMiód nawłociowy uzyskuje się dzięki kwiatom nawłoci pospolitej. Jest to roślina, która w Polsce jest usuwana, ponieważ uważana jest za chwast. Dlatego też miód ten jest bardzo rzadko spotykany w Polsce. Z jedzenia takiego miodu płynie jednak wiele korzyści dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jest zalecany osobom, które mają problemy z układem moczowym. Taki miód korzystnie wpływa na usuwanie wszelkich infekcji dróg moczowych. Działa moczopędnie, dlatego z układu moczowego stopniowo uwalniają się wszelkie bakterie. Oprócz tego taki miód nawłociowy, jeżeli jest to miód nawłociowy bio, a nie podrabiany, działa na zasadzie naturalnego antybiotyku. Wspiera organizm w walce z chorobą podczas przeziębienia czy grypy. Wspomaga układ odpornościowy po wyjściu z choroby. Podobnie jak inne miody, miód nawłociowy działa przeciwzapalnie. To oznacza, że pomaga w leczeniu specyficznych chorób zapalnych takich jak zapalenie żołądka, jelit czy nerek. Dzięki tej właściwości skorzysta cały organizm człowieka, ponieważ stan zapalny to pierwsze ognisko wszystkich chorób, które jest odpowiedzią organizmu na wszelkie złe patogeny czy drobnoustroje. Można go wykorzystać także do domowego spa. Maseczka z miodu nawłociowego pomoże w walce z trądzikiem, a także pomoże spłycić i zapobiegać zmarszczkom.

Miód nawłociowy, szczególnie ten bio pomoże na wiele problemów zdrowotnych Zarówn wtedy kiedy jesteśmy przeziębieni lub kiedy dokuczają nam problemy z poważniejszymi chorobami, możemy stosować ten miód. Nie jest to oczywiście lek, ale z pewnością poprawi nasz ogólny stan zdrowia.