Jak wygląda montaż znaków drogowych?

 

Każdy z nas dokładnie wie, jak wyglądają znaki drogowe. Jednak by spełniały swoją funkcję, muszą zostać odpowiednio zamontowane i przede wszystkim wykonane z trwałych materiałów. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które się tym zajmują i które muszą przestrzegać konkretnych zasad, by wszystko dobrze przygotować.

Z czego tworzone są znaki?

montaż znakówZnaki drogowe tworzone są przede wszystkim z blachy aluminiowej, która oczywiście jest ocynkowana. W ten sposób są one bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne i mogą być stosowane w wielu miejscach. Przymocowuje się je do rur, za pomocą specjalnych uchwytów. Dzięki temu wszystko wygląda bardzo estetycznie. Z kolei przód znaków, czyli to, co widzą kierowcy, wykonywane jest z folii odblaskowej. Jest ona samoprzylepna i przed użyciem sprawdza się ją, czy jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie ulega uszkodzeniom podczas dużych mrozów, czy upałów. Montaż znaków drogowych nie jest prosty. Przede wszystkim słupek musi być umieszczony na odpowiedniej głębokości. W ten sposób utrzyma się w odpowiedniej pozycji podczas dużego wiatru. Należy również pamiętać, o zakryciu słupka, specjalnym kapturkiem, który uniemożliwi zbieranie się w nim wody i tym samym zapobiegnie tworzeniu się korozji. Znaki muszą być również ustawione w odpowiedniej odległości od jezdni, tak by nie przeszkadzać przejeżdżającym autom, szczególnie autobusom i ciężarówkom. Powinny również znajdować się minimum pięćdziesiąt metrów przed danym zakrętem, czy skrzyżowaniem, tak by kierowca bez problemu mógł przygotować się do konkretnego manewru.

Montaż znaków drogowych nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z podstawowymi przepisami, tak by mogły one ułatwiać podróżowanie kierowcom. Ponadto powinny być wykonane z trwałych materiałów, które będą mogły służyć przez lata.