Jak robić ciekawe zdjęcia ślubne?

Od momentu, gdy konwencję uroczystości zawarcia związku małżeńskiego postanowiła przełamać pewna para organizując wesele inspirowane uniwersum Gwiezdnych Wojen, a reportaż z tamtego szczególnego dnia wypełnił się kadrami niczym z filmu George’a Lucasa coraz chętniej decydujemy się na kreatywne fotosesje. Flary, analogowe presety czy zimne ognie to tylko niektóre z pomysłów, jakie możemy zastosować chcąc wzbogacić kadry z tego szczególnego dnia.

Fotografia ślubna – jaki obiektyw wybrać?

fotograf ślub bydgoszczPrzygotowując się do reportażu warto zadbać o kompleksowe przygotowanie sprzętu. Aby zapewnić sobie mobilność i komfort pracy warto pomyśleć o takich komponentach, które sprawdzą się jednocześnie w wielu sytuacjach. Jeżeli interesuje nas doświadczony fotograf ślub Bydgoszcz to dobre miejsce, aby nawiązać współpracę z kreatywnym specjalistą. W fotografii ludzi świetnie sprawdzą się obiektywy stałoogniskowe- 85mm lub 50mm w przypadku węższych kadrów portretowych, które charakteryzują się niskimi wartościami przysłony (nawet do F.1.2.), które zapewnią możliwość przepuszczenia przez soczewkę dużych ilości światła oraz 35mm- w przypadku szerszych ujęć. Stałki pozwolą nam także na uzyskanie efektownych kadrów z wykorzystaniem parametrów długiej ekspozycji, dlatego jeżeli planujemy w trakcie wesela zaprosić do wspólnej zabawy gości lub stworzyć kreatywne zdjęcia pary młodej koniecznie spakujmy do torby statyw!  Poza tym, że soczewka ze stałą ogniskową umożliwia efektowne rozmycie refleksów światła oraz delikatne rozmycie tła na zdjęciach to świetnie sprawdzi się także w budowaniu ruchu na ujęciach w trakcie tańca.

Warto będzie także pomyśleć o tym, aby zabrać ze sobą obiektyw zmiennoogniskowy około 300mm, co ułatwi nam pracę w trakcie wspólnej zabawy gości weselnych. Blasku ujęciom z przyjęcia weselnego z powodzeniem dodamy także ustawiając na sali lampy systemowe, które ułatwią nam odpowiednie doświetlenie kadrów. Dobierając odpowiednie parametry mocy flesza szybko i profesjonalnie doświetlimy kadry i uzyskamy miękkie światło, nie prześwietlając ujęć, co zagwarantuje nam naturalne kolory na zdjęciach.