Ile kosztuje licencja pilota?

 

Każdy z nas ma marzenia, które warto realizować. Wielu z nas zapewne podoba się latanie. W takim przypadku musimy się zdecydować na zrobienie profesjonalnego kursu, który kończy się otrzymaniem licencji pilota. Oczywiście tylko w przypadku, gdy zostanie zaliczony.

Jak zostać licencjonowanym pilotem?

licencja pilota pplJeżeli chcemy otrzymać licencję musimy spełnić określone wymogi kursu PPL. Żeby zacząć tego rodzaju kurs należy mieć ukończone szesnaście lat. Niezbędne będzie nam też orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia. Jeżeli chodzi o przebieg szkolenia to obejmuje ono sto godzin szkolenia teoretycznego. Ich zaliczenie jest możliwe stacjonarnie lub zaocznie. Należy odbyć minimum czterdzieści pięć godzin lotów, w ramach szkolenia praktycznego. Następnie czeka nas egzamin teoretyczny UCL przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną. Po zaliczeniu wszystkich, wymaganych zobowiązań, pozostaje nam jedynie odebrać należną nam licencję PPL. Uzyskanie jej pozwala nam na odbywanie lotów niekomercyjnych na samolotach turystycznych, nieprzekraczających masy pięciu tysięcy siedmiuset kilogramów. Licencja pilota PPL to bardzo przydatne uprawnienie. Dzięki niemu możemy wreszcie oddać się wolności, jaką dają podniebne podróże. Koszt szkolenia jest dość wysoki, jednak płatność można rozłożyć na raty. Co jest bardzo wygodne, szczególnie w przypadku młodych ludzi, dla których taka licencja jest pierwszą z serii inwestycji w szkolenia lotnicze. Nic nie równa się z przyjemnością jakie daje latanie, a wprawni piloci są zawsze pożądani.

Nauka latania samolotem jest długa i wymaga od nas wiele pracy. To nie jest przedsięwzięcie dla niezdecydowanych, to wybór tych, którzy wiedzą czego chcą i realizują swoje marzenia. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach zrobienie licencji jest powszechnie dostępnie.