Gzymsy wewnętrzne do mieszkań i lokali usługowych

Wystrój domowych wnętrz posłuży nam na lata, jeśli wykorzystamy wysokogatunkowe materiały. Należą do nich chociażby listwy wykończeniowe, gzymsy i inne elementy sztukaterii do wnętrz mieszkalnych oraz usługowych. Płaskie, pozbawione dekoracji ścian nawet w stylu minimalistycznym wymagają drobnej odmiany i urozmaicenia. Gzymsy pełnią taką właśnie funkcję we wnętrzach. 

Podziały poziome ścian w formie gzymsu

gzymsy wewnętrzneŚciana podzielona poziomymi, wypukłymi elementami wygląda bardziej interesująco niż płaska. Dlatego gzymsy wewnętrzne pełnią ważną rolę w dekoracji wnętrz. Przede wszystkim można je stosować u styku ściany z sufitem. Druga opcja to gzymsy odcinkowe, znacznie krótsze, które idealnie sprawdzą się do podkreślenia drzwi wejściowych. Można je śmiało stosować w przedpokoju nad każdą parą drzwi. Gzyms wewnątrz mieszkania idealnie wygląda na tarasie. Doskonale prezentują się tego typu gzymsy do pomieszczeń usługowych, np. do biur, sklepów, reprezentacyjnych budowli urzędowych oraz do budowli sakralnych. Proste w montażu, najczęściej gzymsy te są wykonane z wyjątkowo trwałego styropianu lub innych materiałów. Można je tynkować  i malować. Różne przekroje gzymsów pozwalają je dopasować do stylistyki wnętrz. Mogą być płaskie, wypukłe w formie wałka lub wklęsło – wypukłe o falistej, ciekawej i oryginalnej linii. Każde wnętrze zyska oryginalny i niepowtarzalny wygląd dzięki gzymsom tego typu.

W pomieszczeniach mieszkalnych można montować dowolne gzymsy. Idealnie sprawdzą się w salonie i jadalni, dla podkreślenia rangi pomieszczenia. W budynkach o funkcji usługowej gzymsy wewnętrzne pełnią funkcję dekoracyjną i często nadają urzędowy charakter biurom i innym pomieszczeniom. Profile gzymsowe można zamówić z bogatej oferty tego typu dekoracji.