Gwarancja na szambo betonowe

Kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniej firmy, która produkuje i montuje szamba betonowe, to powinniśmy również uzyskać odpowiednią gwarancję. Gwarancja obowiązuje najczęściej na okres 5 lat od daty montażu i obejmuje szczelność zbiornika oraz połączenie płyty głównej, a także otwór na rurę do odprowadzania nieczystości.

Zakup szamba wraz z profesjonalnym montażem

sprawdzony producent szamb betonowychKiedy decydujemy się na montaż szamba betonowego, to musimy dla ekipy montażystów udostępnić prąd oraz wodę, ponieważ trzeba zrobić odpowiedni klej wodoodporny i mrozoodporny. Dodatkowo do naszej posesji musi być odpowiedni dojazd dla samochodu ciężarowego, ponieważ w całości będzie dostarczony zbiornik na szambo. Właściciel nieruchomości powinien również wykonać odpowiedni wykop i wypoziomować go posypką piaskową lub z dodatkiem betonu. Dodatkowo inwestor musi zadbać o to, aby na dnie wykopu nie znajdowały się żadne kamienie czy bryły albo inne przeszkody, które mogą uszkodzić zbiornika posadzony w wykopie. Sprawdzony producent szamb betonowych zaoferuje nam również kompletny montaż, który będzie polegał na wstawieniu zbiornika do wykopu oraz przyklejeniu pokrywy wierzchniej i specjalnego komina. Następnego dnia po montażu powinniśmy zasypać zbiornik ziemią oraz zamontować złącze do odprowadzania nieczystości. Kiedy już zostaną wykonane te wszystkie czynności, to możemy bez problemów korzystać z naszego nowego szamba betonowego, które prawdopodobnie będziemy użytkować przez wiele lat.

Warto również do szamba betonowego zamontować specjalny czujnik napełnienia zbiornika. Mamy wtedy gwarancję, że w sytuacji, kiedy zbiornik będzie się napełniał, to zostaniemy poinformowani specjalnym sygnałem świetlnym  lub dźwiękowym, aby wezwać wóz asenizacyjny do oczyszczenia zbiornika.