Gaźnik, a przewody hydrauliczne

 

Często w motocyklach, które są wyposażone w gaźnik możemy spotkać się z problemem pękniętych wężyków dopływowych. Zauważymy to podczas jazdy, ponieważ przy dodawaniu gazu nasz motocykl będzie słabnął. Aby temu zapobiec najlepiej kupić przewody wysokociśnieniowe. Nie muszą one być produkowane przez producenta, ponieważ najlepsze są ze zwykłego sklepu hydraulicznego.

Przewody hydrauliczne przy gaźniku

wysokociśnieniowe przewody hydrauliczneTakie rozwiązanie jest zalecane przez wszystkich, którzy mają doświadczenie z motocyklami. Wysokociśnieniowe przewody hydrauliczne są odporne – jak sama nazwa wskazuje – na wysokie ciśnienie. Dzięki temu przewód nie zostanie przerwany ani przez benzynę, ani przez wlatujące powietrze. Przewody są do kupienia w każdym sklepie hydraulicznym. Ich docelowe przeznaczanie jest zupełnie inne, ale nadają się doskonale do takiej roli. W przypadku gaźników trzeba zwracać uwagę na ich rozmiar. Jednak najczęściej przewody o grubości dwunastu milimetrów, przy czym dwa milimetry to grubość ścianki, wystarczą do silnika. Przewody nie nagrzewają się, ani nie ma ryzyka, że ulegną stopieniu się po długiej jeździe. Można je osadzić za pomocą metalowych zacisków. Zaletą tych przewodów jest również niska cena, w porównaniu z cenami, jakie możemy zobaczyć w serwisach motocyklowych. Zamontowanie przewodu przez mechanika będzie kosztowało około dwudziestu pięciu złotych.

Przewody hydrauliczne w takim miejscu są dobrym pomysłem. Ludzie, którzy znają się na motocyklach wiedzą, ze takie rozwiązanie ma jeden duży plus – gaźnik jest bezawaryjny. Oczywiście podczas ich montażu warto jest pomyśleć o przeczyszczeniu gaźnika oraz jego ustawieniu. Zróbmy to dokładnie, aby nie mieć później żadnych kłopotów. Trzeba wiedzieć, że przewody hydrauliczne są dość tanie.