Firanki salonowe – stylowe i eleganckie

Salon jest zazwyczaj punktem centralnym naszego domu. Tutaj spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, oglądamy telewizję, bawimy się z dziećmi lub przyjmujemy gości. Z wymienionych powodów dużą wagę powinniśmy przywiązywać do jego wyposażenia, nie wyłączając odpowiedniej aranżacji salonowych okien. Dzięki temu uzyskamy odpowiednie natężenie światła oraz udekorujemy pomieszczenie.

Aranżacja okien w salonie z gotowymi firankami

gotowe firany do salonuW zależności od naszego gustu, położenia pokoju oraz całej stylizacji salonu możemy zdecydować się na nowoczesne firanki pełne geometrycznych kształtów, tkaniny kreszowane, czyli fabrycznie gniecione lub np. makarony. Miłośnicy klasyki mogą wybierać wśród delikatnych woali, pięknie opalizujących firanek z satyny lub bogato zdobionych żakardów. W sklepach i w Internecie znajdziemy gotowe firany do salonu. Wile sklepów oferuje możliwość cięcia firanek na wymiar, więc bez problemu dostosujemy długość tkaniny do ilości okien, znajdujących się w salonie. Ponadto w tym pomieszczeniu bardzo często pojawiają się duże okna balkonowe, które wymagają zastosowania niegniotących się firan, posiadających obciążniki, uniemożliwiające przemieszczanie tkaniny w czasie otwierania drzwi. Salon jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. W związku z tym powinien być on odpowiednio doświetlony. Z tego względu nasze firany muszą przepuszczać odpowiednią ilość promieni słonecznych. Od strony północnej warto zawiesić woale, natomiast okna wychodzące na południe trzeba udekorować grubszymi firankami, np. z haftowanego żakardu.

Gotowe firanki do salonu są dostępne w wielu modelach: gładkie, haftowane, z aplikacjami w postaci motywów roślinnych, oryginalnych zygzaków, kół lub dekoracyjnych pasów różnej grubości. W sprzedaży znajdziemy też wygodne w użytkowaniu, panele firankowe.