Dobór idealnego ekranu projekcyjnego względem własnych preferencji

Ekran projekcyjny służy do oglądania obrazu wyświetlanego za pomocą projektora. Sama instalacja składa się z powierzchni ekranowej, a także wspierających elementów konstrukcyjnych. Mogą one występować zarówno w formie trwałej jak ma to miejsce w kinie bądź w salach konferencyjnych lub jako przenośne, rozwijane ekrany.

Wybór ekranu projekcyjnego – czym się kierować?

nowe ekrany projekcyjneCo ciekawe z ekranów projekcyjnych możemy skorzystać także we własnych domach. Możemy je zamontować na ścianie bądź suficie. Z pewnością nowe ekrany projekcyjne przypadną do gustu miłośnikom kina domowego. Same ekrany możemy obsługiwać na dwa sposoby: ręcznie bądź przy użyciu pilota, co jest zdecydowanie wygodniejsze. W przypadku zastosowania w domu najlepszym wyborem będzie ekran ramowy, w przypadku którego tkanina jest napięta do maximum, co zapewnia gładką powierzchnię wyświetlania. Z kolei mobilne ekrany swoje zastosowanie odnajdą głównie w różnego rodzaju szkoleniach, prelekcjach bądź seminariach. Sprawdzą się także w korporacjach, gdzie zwykle szkolenia bądź pokazy multimedialne nie odbywają się jedynie w jednej sali, ale w różnych działach. Z kolei ekran projekcyjny pod zabudowę sufitową stanie się niesamowitym wyposażeniem wnętrza sypialni. Nie każdy chce pomieszczenie to zagracać telewizorem. Ekran kiedy nie jest używany, staje się wręcz niewidoczny, szczególnie, że na sam sufit mało kto zwraca swoją uwagę. Oprócz sposobu montowania zwróćmy także uwagę na wielkość ekranu oraz jego wysokość. Sam ekran przyjmuje także różne formaty w zależności od źródła wyświetlania.

Najważniejszymi parametrami określającymi ekrany projekcyjne są: rozdzielczość, jasność, kąt widzenia, a także precyzja kolorów. To właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego sprzętu dla własnych zastosowań. Rynek oferuje nam bardzo wiele możliwości, a my sami możemy zdecydować jakie parametry spełnią najlepiej nasze oczekiwania.