Dezynfekcja bez użycia środków chemicznych, czyli ozonowanie

 

Ozon jest gazem, który charakteryzuje się bardzo silnymi właściwościami utleniającymi, dzięki czemu działa dezynfekująco. W poszukiwaniu preparatów, które nie są oparte na chemii, firmy DDD zaczęły stosować ozon w celu przeprowadzania ekologicznych zabiegów oczyszczania lokali.

Zabiegi ozonowania oferowane w Warszawie

ozonowanie w WarszawieStosowanie ozonu jest obecnie jednym z popularniejszym sposobów na dezodoryzację. Jego zastosowanie posiada wiele zalet, jednak należy pamiętać, że ten gaz jest silnie toksyczny. Profesjonalne ozonowanie w Warszawie jest przeprowadzane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Lokale, w których zastosowano tą metodę muszą zostać wyłączone na jakiś czas z użytku, a następnie dokładnie wywietrzone, aczkolwiek efekty zabiegu są tak dobre, że warto to zrobić. Ozonowanie pozwala na skuteczne pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. W momencie, kiedy odór jest bardzo silny i drażniący, nie należy czekać, ani sprawdzać domowych sposobów. Stracimy jedynie czas i pieniądze, które lepiej zainwestować w działanie profesjonalnej firmy DDD. Przeprowadzi ona skuteczne ozonowanie, które pozwoli na usunięcie zapachu po pożarze, powodzi, odoru padliny lub rozkładającego się w lodówce mięsa, zapachów pozostawionych przez zwierzęta, oznaczające swój teren (np. mocz kocura), a także długo nieużytkowanych lokali, zawilgoconych i zagrzybionych pomieszczeń.

Skuteczne ozonowanie obok wymienionych już korzyści pozwala na pozbycie zapachu dymu tytoniowego, chemikaliów oraz wielu innych organicznych i nieorganicznych woni. Ponadto ozon skutecznie oczyszcza powietrze z alergenów, roztoczy, grzybów oraz chorobotwórczych drobnoustrojów, pozostawiając niezwykle odświeżone pomieszczenie. Główną zaletą ozonowania jest jego wysoka skuteczność – usuwa fetor, a nie maskuje.