Co wyróżnia linę polipropylenową na tle innych?

 

Jeżeli potrzebujemy uniwersalnej liny, której można użyć w wielu różnych miejscach i sytuacjach, a przy tym bardzo mocnej i odpornej, warto przemyśleć zakup liny polipropylenowej. Większość producentów oferuje ją w różnych wariantach kolorystycznych, co może stanowić dodatkowy atut, dzięki możliwości dopasowania barwy do konkretnego przypadku zastosowania.

Lina z polipropylenu – zalety

lina polipropylenowaZa najważniejszy plus, poza wspomnianą wszechstronnością użycia, należy uznać jej wytrzymałość. Lina polipropylenowa wykazuje wysoką odporność na wilgoć, środki chemiczne, rozciąganie, skręcanie oraz ścieranie, a także na promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto jest lekka i bez problemu unosi się na powierzchni wody. W związku z tymi cechami, znajduje szerokie zastosowanie między innymi w budownictwie, przemyśle, sporcie, jak również w gospodarstwie domowym (zwłaszcza w ogrodzie). Można ją wykorzystywać w sposób optymalny pod warunkiem, że temperatura wokół nie przekracza osiemdziesięciu stopni Celsjusza; im więcej kresek na termometrze powyżej tej granicy, tym bardziej właściwości liny słabną – aż do stopnienia. Na rynku dostępna jest w wielu grubościach, najczęściej od dwóch milimetrów do trzech centymetrów. Niezależnie od tego, charakteryzuje się miękkością; pomimo gęstego splotu. Powszechnie używa się jej w żeglarstwie jako liny cumowniczej lub holowniczej.

Nie ulega wątpliwości, że jeśli zależy nam na mocnej linie o wysokiej uniwersalności zastosowania, powinniśmy zaopatrzyć się w tę wykonaną z jedwabiu polipropylenowego. Przy odpowiednich warunkach przechowywania i użytkowania może ona posłużyć nam wielokrotnie, przy zróżnicowanych okazjach. Z uwagi na szeroką gamę dostępnych kolorów, wzorów i grubości, zakup powinien być jak najbardziej trafiony.